Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Tkanka tłuszczowa jest jednym z elementów budujących organizm człowieka. Jej obecność w ustroju jest niezbędna do utrzymania właściwej temperatury ciała oraz ochraniania narządów wewnętrznych, niemniej jednak nadmiar komórek tłuszczowych prowadzi do otyłości i bezpośrednio zagraża zdrowiu. Odchudzanie i zastosowanie diety redukcyjnej z pewnością pomaga zmniejszyć wagę i spalić nadmiar tłuszczu, niemniej jednak jego komórki w niektórych partiach ciała są wyjątkowo oporne na usunięcie. Jedną z metod pozbywania się tłuszczy z danej partii ciała jest lipoliza iniekcyjna. Co warto o niej wiedzieć?

 

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna – Bielsko to małoinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. To obecnie jedna z najnowocześniejszych metod modelowania sylwetki, która dedykowana jest kobietom i mężczyznom zmagającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w określonej partii ciała. To niezwykle skuteczny, bezpieczny sposób zmiany wyglądu ciała dla wszystkich, którzy mierzą się z kompleksami oraz widocznymi mankamentami urody.

Na czym polega wykonywana w Bielsku lipoliza iniekcyjna? Zabieg bardzo często mylony jest z liposukcją, ale jego inwazyjność jest nieporównywalnie mniejsza. Podczas wykonania lipolizy następuje iniekcja domięśniowa zastrzyku z substancji, której działanie polega na rozpuszczaniu komórek tłuszczowych z wybranej partii ciała. W miejscu wstrzyknięcia preparatu dochodzi do wytworzenia się kontrolowanego stanu zapalnego cząsteczek tłuszczowych, a uwalniające się komórki tłuszczowe trafiają do krwi, a następnie do wątroby, gdzie podlegają rozkładowi i wydaleniu.

 

Wskazania do wykonania lipolizy iniekcyjnej – co warto wiedzieć?

Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna metoda, która staje się coraz częściej wykonywanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Jego działanie sprawia, że zabieg dedykowany jest wszystkim, chcącym zredukować tkankę tłuszczową oporną na spalanie z wybranej partii ciała. 

Głównym wskazaniem do wykonania lipolizy jest:

  • posiadanie odznaczających się fałd tłuszczu na brzuchu,
  • posiadanie podwójnego podbródka,
  • nieestetyczne poduszeczki tłuszczowe zlokalizowane w okolicach pach i pachwin,
  • widoczne fałdy na plechach, które zazwyczaj znajdują się poniżej żeber,
  • otłuszczony odcinek szyjny kręgosłupa, tak zwany „byczy kark”,
  • ginekomastia u mężczyzn, czyli powiększenie męskiego gruczołu piersiowego,
  • nagromadzenie się opornej na spalanie tkanki tłuszczowej w okolicy ud, pośladków, a także kolan,
  • zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej w okolicy bioder oraz boczków. 

Lipoliza iniekcyjna to nowoczesny, skuteczny zabieg, którego przeprowadzenie daje bardzo dobre rezultaty. Wykonanie iniekcji pozwala na pozbycie się opornych na spalenie komórek tłuszczowych z problematycznych okolic, dlatego po jego wykonaniu ciało i widoczne na nim defekty stają się całkowicie niewidoczne. Lipoliza iniekcyjna daje szansę na małoinwazyjne odchudzenie ciała i zmniejszenie obwodu bioder, brzucha, ud czy pośladków o nawet kilka centymetrów. Wiele korzyści z zabiegu sprawia, że jego popularność wśród kobiet i mężczyzn ciągle wzrasta.