Jaką drukarkę przemysłową wybrać?

Jaką drukarkę przemysłową wybrać?

Jeśli otwierasz firmę, która będzie specjalizowała się w produkcji, bądź pracownicy w niej zatrudnieni zajmować będą linie pakujące, musisz mieć na uwadze zaopatrzenie się odpowiednią drukarkę przemysłową. Właściwe urządzenie drukujące ułatwia wiele czynności związanych np. ze śledzeniem towaru i oznaczaniem go dzięki np. drukowaniu etykiet. Jak wybrać odpowiednią drukarkę przemysłową do etykiet, nie mając pojęcia o jej parametrach i funkcjach? Dzięki poniższemu artykułowi zapoznasz się z najlepszymi modelami tych urządzeń i wybierzesz idealną drukarkę przemysłową do swojej firmy.

Drukarki przemysłowe – zastosowanie

Drukarki przemysłowe nadają się do przedsiębiorstw, w których odbywa się produkcja artykułów lub konkretnych przedmiotów oraz w przypadku magazynów czy hal, gdzie pakowane są towary. Służą one głównie do drukowania najróżniejszych oznaczeń, informacji graficznych czy kodów ułatwiających lokalizowanie przesyłki/przedmiotu. Prowadząc działalność, w której niezbędne jest tego typu urządzenie drukujące, warto zabezpieczyć się i zaopatrzyć w większą liczbę jego egzemplarzy.

Sprzęty te nadają się do używania nie tylko przez wielkie przedsiębiorstwa, ale również przez te mniejsze działalności – są stworzone głównie z myślą o ułatwieniu wielu zadań, z którymi nie poradziłaby sobie zwykła, klasyczna drukarka. Dzięki właściwej, dosyć prostej obsłudze drukarki można wydrukować etykiety w liczbie nawet kilkudziesięciu tysięcy sztuk na miesiąc.

Drukarki przemysłowe do etykiet – charakterystyka

Urządzenia drukujące o przeznaczeniu przemysłowym są tak zaprojektowane, by mogły funkcjonować w różnych warunkach pracy, np. właśnie w halach produkcyjnych czy magazynach. Z reguły powstają z solidnych materiałów i dzięki temu mają duża odporność na ewentualne uderzenia czy uszkodzenia. Jeśli wiesz, że w Twojej firmie drukarka będzie musiała dać sobie radę w trudnych warunkach, zaopatrz się w model z dodatkowym wzmocnieniem, odporny na wilgoć czy zabrudzenia.

Dodatkowo warto byś zastanowił się nad jakością planowanych wydruków, jaką powinny mieć one wielkość, ile zamierzasz ich drukować w ciągu dnia/miesiąca lub czy Twoje etykiety będą musiały charakteryzować się konkretną rozdzielczością – tymi dokładnie kryteriami kieruj się przy wyborze drukarki przemysłowej. Analizując powyższe szczegóły, będziesz mógł dokonać zakupu odpowiedniej, idealnie przystosowanej do wybranych warunków drukarki przemysłowej atramentowej.

Drukarki przemysłowe i ich oprogramowanie

Wiele drukarek przemysłowych atramentowych wzbogaconych jest o odpowiednie oprogramowanie, które pozwala na lokalizowanie różnych sprzętów umieszczonych w wybranych obszarach pracy, np. w magazynie czy hali. Jeśli zależy Ci na takiej funkcji, warto byś szukał urządzeń drukujących również z tym dodatkiem, ponieważ działanie powyższej technologii jest także kompatybilne z innymi drukarkami znajdującymi się w firmie, nawet tymi mobilnymi.

Niektóre ze sprzętów drukujących mogą przechowywać dane w chmurze – daje to gwarancję wysokiego bezpieczeństwa i skutecznego zarządzania bez obawy, że informacje trafią w niepowołane ręce.

Jeśli interesują Cię wysokiej jakości drukarki przemysłowe kolorowe w atrakcyjnych cenach, koniecznie odwiedź https://www.autojet.com.pl/kategorie-znakowanie/drukarki-atramentowe. Sklep oferuje urządzenia przemysłowe zaopatrzone w systemy posiadające ponad 20 języków operacyjnych, wyposażone w atrament termoporowy (Thermo Color Change).  Dodatkowo firma gwarantuje szkolenie fabryczne dla osób, które nie miały nigdy styczności z tego typu urządzeniem. Drukarki firmy autojet.com.pl doskonale nadają się do druku na produktach spożywczych, medycznych czy innych delikatnych artykułach – wydruk jest bowiem bezkontaktowy.