Jaki plecak miejski wybrać?

Plecaki już dawno przestały kojarzyć się z turystami lub uczniami dźwigającymi podręczniki. Obecnie wybierają je osoby, które dbają o zdrowie swojego kręgosłupa oraz cenią sobie jak największą funkcjonalność. Plecaki miejskie, które są stworzone do codziennego użytkowania, sprawdzą się podczas długich spacerów, a także w trakcie dojazdów do pracy lub uczelni. Jak wybrać plecak, który będzie Ci najlepiej służył?

Odpowiednia wielkość to podstawa

W plecaku miejskim powinny zmieścić się wszelkie niezbędne rzeczy, które musisz mieć przy sobie wychodząc z domu. Standardowo są to oczywiście klucze od domu, portfel i telefon. Coraz częściej wiele osób musi wozić ze sobą jeszcze laptopa oraz różnego rodzaju dokumenty. Jeśli zaś podróżujesz komunikacją miejską możliwe, że wozisz ze sobą także książki. Plecak nie powinien być tak duży, jak ten typowo turystyczny, ale jednocześnie dość pojemny. Najczęściej można się spotkać z plecakami o pojemności od 20 do 26 l. Zmieści się w nim wszystko, co potrzebujesz, a przy tym będzie on wygodny i nie zajmie zbyt dużo miejsca, co jest ważne np. w metrze czy tramwaju. Nie można też zapominać o jak największym komforcie i bezpieczeństwie dla kręgosłupa. Ma to szczególne znaczenie, jeśli nosisz plecak przez wiele godzin dziennie. Regulowane i szerokie szelki, będą wtedy znakomitym wyborem, podobnie jak usztywniane plecy. Jeśli zaś jesteś minimalistą, jak też używasz plecaka sporadycznie – świetnie sprawdzi się modna torba na jedno ramię, która pomieści tablet.

Kieszenie – jak największa funkcjonalność

Plecaki miejskie są coraz częściej wybierane przez kobiety, które mają dość ciągłego przeszukiwania torebki. Cóż, trzeba przyznać, że przestrzeń plecaka jest znacznie łatwiejsza do uporządkowania. Oczywiście, o ile posiada odpowiednią ilość i rodzaj kieszeni. Na co więc jeszcze zwrócić uwagę kupując plecak miejski? Właśnie na kieszenie. Najczęściej można się spotkać z jedną lub dwiema komorami głównymi, ewentualnymi kieszeniami bocznymi oraz dodatkowymi kieszonkami np. na bidon, telefon lub tablet. I tutaj, najważniejsze jest, żeby dopasować ich ilość do swoich potrzeb. Jeśli plecak towarzyszy Ci np. podczas jazdy rowerem, powinien on posiadać specjalną, boczną kieszeń na bidon z wodą. Studentom czy osobom używających plecaka w pracy na pewno potrzebna będzie zaś większa ilość przegródek. Dobrze, żeby plecak posiadał wtedy pojemną komorę na laptopa oraz drugą, z kieszonkami na pozostałe akcesoria. Kolejna ważna sprawa: uchwyt do powieszenia. Dzięki niemu można wygodnie umieścić plecak na wieszaku.

Nowoczesne funkcje – nie tylko dla młodzieży

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, ważne zmiany zachodzą także we wszelkich przedmiotach codziennego użytku. Nie omijają one również plecaków miejskich. Całkowitą nowością są plecaki miejskie z portem USB. Często są one wyposażone także w wyjście audio na słuchawki, dzięki czemu jego funkcjonalność jest jeszcze większa. Tego typu, nowoczesne plecaki oferuje znany producent semiline.eu. Produkowane przez tę markę plecaki miejskie z portem USB posiadają jeszcze więcej udogodnień. Świetnym rozwiązaniem są m.in. gąbkowane i usztywnianie plecy, dzięki którym nawet największy ciężar nie będzie sprawiał dyskomfortu. Dobrym pomysłem jest też wykonanie przedniego panelu plecaka z profilu EVA, który ochroni jego zawartość przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi oraz silnymi uderzeniami i wstrząsami, co jest ważne, jeśli nosisz przy sobie elektronikę. A przy okazji – prezentuje się to bardzo designersko.

Jednolity czy kolorowy?

Nie bez znaczenia w przypadku plecaka miejskiego jest jego wygląd. SemiLine posiada w swojej ofercie dużą ilość różnorodnych plecaków, spośród których bez kłopotu znajdziesz coś dla siebie. Jednolite, w kolorze klasycznej czerni czy szarości będą odpowiednie dla osób ceniących sobie prostotę. Kolorowe wzory oraz żywsze barwy wpadną zaś w oko każdemu, kto lubi wyróżniać się z tłumu. Wyglądają przy tym bardzo stylowo i stanowią nie tylko funkcjonalny, ale też modny dodatek. Plecaki miejskie zgodnie ze swoim przeznaczeniem, są najczęściej wykorzystywane na co dzień, jednak sprawdzą się także w wielu innych sytuacjach. Wysoka jakość materiałów używanych w SemiLine sprawia, że można zabrać je ze sobą w podróż – świadczą o tym pozytywne opinie osób posiadających plecaki tej marki. Pomogą w komfortowym zwiedzaniu nawet podczas kilkugodzinnego trekkingu, szczególnie te ze wbudowanym pasem biodrowym. I właśnie dlatego, zawsze warto posiadać plecak, tak naprawdę nie wiesz, kiedy może Ci się przydać.