5 designerskich akcesoriów kuchennych

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy wiele wolnego czasu. Przygotowujemy w niej potrawy dla rodziny, często również je tam spożywamy. Właśnie dlatego przede wszystkim powinno być to miejsce bardzo funkcjonalne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by miało ono nowoczesny charakter. Czasem wystarczy wprowadzenie kilku ekskluzywnych akcesoriów kuchennych, a wygląd wnętrza diametralnie się zmieni, co sprawi, że czas w nim spędzony będzie dawał wiele przyjemności. Oto przykłady pięciu dodatków, które ułatwią codzienne czynności i zaskoczą nietypowym wyglądem.

Designerskie akcesoria kuchenne

Aby kuchnia była funkcjonalna, trzeba ją dobrze urządzić. Wszystkie potrzebne naczynia oraz akcesoria powinny mieć swoje miejsce. Właśnie dlatego warto pomyśleć o zakupie designerskich organizerów na kuchenne przybory. Sztućce dużo lepiej niż w starym, plastikowym pudełku będą prezentowały się w nowoczesnym pojemniku, który można zawiesić na ścianie przy użyciu tablicy magnetycznej. Takie rozwiązanie będzie nie tylko efektowne, ale i bardzo praktyczne, ponieważ zyskasz dzięki niemu trochę przestrzeni na blacie.

Warto pomyśleć również o nowoczesnych podkładkach na kuchenny stół. Obecnie rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli, które wpasują się w różne wnętrza. Możesz zdecydować się na minimalistyczne, prostokątne podkładki ceramiczne, które mogą pełnić również funkcję talerza. Bardzo ciekawym wyborem są także podkładki, które zmieniają kolor pod wpływem temperatury. Możesz wsadzić je na kilka minut do piekarnika i obserwować reakcję gości, obserwujących zmianę barwy wraz z ostygnięciem podkładek. Podobnie będzie wyglądała sytuacja, kiedy postawisz na nich gorący talerz.

Warto pomyśleć również o tym, co nie tylko będzie spełniało funkcje estetyczne, ale dodatkowo usprawni codzienne gotowanie i zapewni wygodę. Takie akcesorium to na przykład elektryczny podajnik na ręcznik papierowy. To naprawdę ciekawe rozwiązanie, które robi wrażenie. Dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych dlatego każdy znajdzie coś pasującego do swojej kuchni. Możesz zdecydować się na model z podświetleniem, dzięki czemu skorzystasz z ręcznika papierowego również w nocy. W niektórych dozownikach zamontowane są specjalne wskaźniki, które poinformują Cię, gdy trzeba będzie wymienić rolkę. Niektóre modele można montować na ścianie, co pozwoli na uzyskanie dodatkowej, wolnej przestrzeni.

Zastanów się również nad zakupem designerskiego dozownika do płynu do naczyń. Plastikowe butelki wyglądają bardzo nieestetycznie w eleganckich kuchniach. Do tego możesz przez nieuwagę strącić ręką otwarty pojemnik, przez co płyn się wyleje. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, niektóre z nich posiadają funkcję informowania o konieczności dolania płynu lub specjalną fotokomórkę, która wypuszcza odpowiednią dawkę płynu do mycia naczyń, kiedy podłożysz dłoń pod designerski dozownik do płynu do naczyń. Możesz zdecydować się również na klasyczny pojemnik, bez specjalnych dodatków. Ważne, by charakteryzował się on ciekawym designem i pasował do wystroju kuchni.

W kuchni bardzo ważną rolę pełnią przyprawy. Bez nich każde danie miałoby jałowy smak. Właśnie dlatego ekskluzywny organizer na przyprawy to podstawa w każdej kuchni. Przyprawy warto mieć pod ręką, nigdy nie wiadomo, kiedy przyda Ci się odrobina ziół prowansalskich lub wędzonej papryki. Otwieranie szuflad i grzebanie w pojemniku pełnym saszetek nie jest wygodne, w szczególności, kiedy dana przyprawa potrzebna jest „na już”, a Ty masz ręce ubrudzone mięsem mielonym. Designerski przyprawnik, który będziesz mogła postawić na kuchennym blacie lub przypiąć do magnetycznej tablicy to bardzo wygodne rozwiązanie. Każdy pojemniczek z przyprawą powinien być podpisany, tak byś szybko znalazła to, czego szukasz.

Jak wybierać designerskie akcesoria do kuchni?

Dokonując wyboru akcesoriów do kuchni, musisz pamiętać o tym, by niczego nie kupować pod wpływem chwili. Wszystkie elementy powinny być utrzymane w tej samej stylistyce i harmonizować ze sobą. Poszczególne elementy kupowane bez odpowiedniej koncepcji mogą wyglądać zupełnie przypadkowo, przez co pomieszczenie nie będzie wyglądało elegancko, a raczej tanio i niechlujnie. Postaraj skupić się na konkretnej kolorystyce lub wzornictwie i stwórz funkcjonalną, designerską kuchnię.