Czym jest wuko ?

Nieprzyjemny zapach wydobywający się ze zlewu i cofanie się wody w toalecie to jedne z najczęstszych objawów niedrożności kanalizacji. Z problemem tym zazwyczaj można sobie poradzić, stosując odpowiednie środki udrażniające.

Jednak zdarza się, że nawet silne preparaty nie są w stanie przywrócić kanalizacji dobrego stanu. Wtedy świetne rozwiązanie stanowi skorzystanie z techniki WUKO. Co to jest? Co oznacza ten skrót i na czym polega ta metoda? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Co to jest WUKO? Warszawa

WUKO to skrót, który pochodzi pojazdów z pompą tłoczącą wodę pod ciśnieniem. Obecnie skrót ten został rozszerzony i wskazuje również na czyszczenie ciśnieniowe rur kanalizacyjnych przy pomocy wspomnianych samochodów.

WUKO obecnie uznawane jest za najskuteczniejszą metodę udrażniania kanalizacji. Technika ta ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim do jej przeprowadzenia nie trzeba stosować toksycznych środków chemicznych, które niekorzystnie wpływają na środowisko naturalne.

Na czym polega WUKO? Warszawa

Podczas ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji do rur wprowadzany jest specjalny wąż z pojazdu WUKO, który tłoczy wodę pod wysokim ciśnieniem. Do mycia ciśnieniowego stosuje się różne rodzaje węży, różniące się między sobą średnicami i głowicami. Używane elementy dobierane są do typu zalegających zabrudzeń oraz wymiarów czyszczonych rur.

Podczas czyszczenia głowica węża reguluje ciśnienie. Natomiast pompa tłoczy duże ilości wody w celu zniwelowania wszystkich zalegających zanieczyszczeń. Ciecz pod wysokim ciśnieniem skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, takie jak piasek, zatory z tłuszczu czy włosy. Wypłukiwane nieczystości są odprowadzane do pojazdu WUKO.

W zależności od typu kanalizacji i rodzaju zanieczyszczeń stosowane są różnorodne dysze czyszczące. Najczęściej wykorzystuje się egzemplarze rotacyjne, wyróżniające się ponadprzeciętną skutecznością. Są w stanie rozbić nawet niezwykle trudne do usunięcia osady wapienne. Gdy zalegające osady zostaną rozproszone, odprowadza się je do rewizyjnej studni, a następnie całkowicie niweluje.

Dlaczego warto zdecydować się na WUKO? Warszawa

Unosząca się, niespływająca woda toalecie i brzydki zapach ze zlewu to jedne z oznak niedrożności rur. Gdy tylko dostrzeżesz te objawy, powinieneś jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki. Możesz sięgnąć po gotowy preparat udrażniający, jednak jeśli okaże się on nieskuteczny, najlepszą opcją będzie skorzystanie z metody WUKO. Warszawa to miasto, w którym z łatwością znajdziesz dobrych specjalistów wykorzystujących tę technikę. Dzięki ich usługom Twoja kanalizacja szybko wróci do świetnego stanu.

Warto pamiętać, że metoda WUKO ma sporo zalet. Przede wszystkim jest nieinwazyjna i bezpieczna dla środowiska. Pozwala udrożnić kanalizację bez stosowania silnych detergentów czy niebezpiecznych środków chemicznych. Ponadto technika WUKO jest bardzo skuteczna i gwarantuje szybkie efekty. Można stosować ją w przypadku rur o różnorodnych rozmiarach. Dlatego sprawdza się zarówno w małych gospodarstwach domowych, jak i dużych przedsiębiorstwach.