Folia ochronna 3m

Folia Ochronna 3m jest folią, która zabezpiecza nasze samochody przed uszczerbkami w lakierze, dzięki czemu nie musisz się bać o otarcia, zadrapania czy zabrudzenia. Zawiera ona w sobie osobną warstwę PFL (protective film layer), której zadaniem jest zabezpieczenie folii przed urazem powierzchni w czasie transportu lub w trakcie montażu dodatkowej warstwy na karoserię samochodu. Dzięki specyfice technologii 3m możliwym jest bezproblemowe pozostawienie ochronnych warstw w czasie aplikacji w trudno dostępnych miejscach, ważnym jednak jest, aby pamiętać o zdjęciu warstwy ochronnej przed końcowym wygrzewaniem.

Nowe auto w naszym posiadaniu to często niecodzienne wydarzenie, zatem warto zadbać, aby jego prezencja była nienaruszona jak najdłużej. Samochody z salonów czy leasingów chcemy chronić przed uszkodzeniami, jednak folia ochronna przyda się również naszym wysłużonym, starszym modelom, dając im nowy blask i odświeżając ich wizerunek. Dzięki takim zabiegom późniejsza ewentualna sprzedaż auta jest również bardziej korzystna ze względu na lepszy stan karoserii. Mówi się, że ważne jest wnętrze, jednak to świeżość lakieru i dbałość o wygląd auta jako pierwsze przykuwają oko nabywców. Takie posunięcia również wyróżniają nasze auto na tle innych, równych mu rocznikowo.

JAKIE KORZYŚCI I DLACZEGO WARTO?

Ta folia ochronna stanowiąca nad wyraz grubą, ponad 200 mikronową, powłokę sprawdza się na różnych płaszczyznach. Poza zastosowaniem, jakie ma w przemyśle komputerowym oraz telewizyjnym będąc zabezpieczeniem dla ekranów przeciwko refleksom, otarciom, również zarysowaniom, pomagając przy okazji we właściwym funkcjonowaniu urządzenia, ma ona również wiele funkcji w motoryzacji! Chroni ona lakiery naszych samochodów przed wieloma zagrożeniami płynącymi z codziennego ich użytkowania. Folia ochronna 3m na aucie zabezpiecza przed wszelkiego rodzaju zadrapaniami czy otarciami zdarzającymi się podczas parkowania, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, czy działaniami środków smolistych lub nawet silnymi rozpuszczalnikami.

Oczywiście w przypadku, kiedy auto nie jest narażone na wymagające warunki off-roadowe dalej warto zainwestować w zabezpieczenie, jakie daje folia ochronna 3m. Ścisk miejskich ulic i uliczek to wręcz proszenie się o rysy przy nieuważnym parkowaniu czy zjeżdżaniu z krawężnika pod domem. Na rynku można znaleźć masę różnych grubości i wymiarów folii, tak, abyś jak najlepiej mógł dopasować ją do swoich potrzeb. Stosowanie folii ochronnych zabezpiecza nasze auto również przed bardziej prozaicznymi uszkodzeniami wywołanymi takimi czynnikami jak zwykły pył czy kurz. Taka dodatkowa warstwa ochronna pozwala na szybkie i bezwysiłkowe czyszczenie karoserii, jak również zaoszczędzenie na myjniach chemicznych czy drogich płynach. Nie zmienia ona koloru naszego lakieru, a wręcz dodaje mu wyrazistości. Dodatkową korzyścią, o której warto wspomnieć, jest regeneracyjne działanie ciepłej wody, lub powietrza na warstwę ochronną. Dzięki temu łatwo możemy odświeżyć folię na naszym samochodzie. Nie będzie to oczywiście równoznaczne z nałożeniem nowej warstwy, jednak wciąż daje to bardzo satysfakcjonujący efekt.

APLIKACJA FOLII

Jak do każdej poważniejszej operacji przeprowadzanej na naszym pojeździe, przed aplikacją folii ochronnej należy przygotować nasz samochód w odpowiedni sposób. Zalecane jest skorzystanie z usług fachowców i specjalistów w tej dziedzinie, jeśli jednak czujesz się wystarczająco pewnie, aby dokonać tego zabiegu na własną rękę, warto zorganizować do tego właściwe warunki. Ryzykiem niewłaściwego położenia folii może być efekt skórki pomarańczy. Oznacza to w skrócie brak równej powierzchni dającej efekt lustrzanego odbicia. Salony i specjaliści dedykowani do takich zadań często stosują szablony, dzięki którym możliwe jest wycięcie folii w sposób cyfrowy tak, aby dopasować ją do indywidualnego zamówienia. Jak się zatem zabrać do takiego przedsięwzięcia? Otóż przed aplikacją folii ochronnej bardzo ważnym krokiem jest przede wszystkim dokładne oczyszczenie powierzchni, na której będzie ona kładziona. Miejsce powinno być uważnie odtłuszczone służącymi do tego środkami, następnie wysuszone i odpylone. Dopiero po takim przygotowaniu będzie można zacząć starannie nakładać warstwę ochronną.