Gdzie jechać na weekend w Polsce?

Polska to piękny kraj, w którym znajdziemy wiele ciekawych miejsc, które bez problemu można zwiedzić w weekend. Każdy region ma nam coś innego do zaoferowania. Poszukujesz pomysłu, gdzie warto jechać na weekend w Polsce? Poznaj najciekawsze miejsca, które trzeba zobaczyć.

Kraków

Stolica Małopolski to miasto bardzo popularne wśród turystów z całego świata. Nic dziwnego – to bardzo piękne miejsce, z ciekawą i bogatą historią. Będąc w Krakowie wręcz obowiązkowo trzeba zobaczyć Stare Miasto. W 1978 roku znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stare Miasto bogate jest w piękne, klimatyczne uliczki, którymi można spacerować godzinami. Jednak to Rynek Główny jest jego sercem. To miejsce pełne życia, w którym znajdziemy liczne restauracje, kawiarnie, piękne kamienice czy konne dorożki. Na Rynku Głównym znajdują się także słynne Sukiennice, których sam wygląd jest bardzo elegancki. Wewnątrz znajdziemy liczne stoiska z przeróżnymi rzeczami czy pamiątkami. Po spacerze możemy odpocząć w mieszczącej się na piętrze Sukiennic kawiarni, z której rozciąga się piękny widok na cały Rynek. 

Trójmiasto 

Gdańsk, Gdynia, a może Sopot? Każde z tych miejsc jest chętnie wybierane przez turystów. Wybierając się na weekend w Trójmieście bez problemu możemy odwiedzić każde z tych miast. W Sopocie warto przejść się deptakiem Monte Cassino, który żyje o każdej porze. Znajdziemy tam liczne restauracje, sklepy, miejsca z pamiątkami i różne inne atrakcje. Na samym końcu znajduje się Molo, najdłuższe na polskim wybrzeżu. Po Molo możemy pospacerować, jednocześnie podziwiając widoki na odległe, gdyńskie klify, ale także skorzystać z atrakcji wodnych. Gdynia to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tam m.in. Akwarium, które spodoba się zarówno dorosłym, jak i maluchom. W Akwarium znajdują się różne gatunki morskich zwierząt z całego świata. Oprócz różnokolorowych ryb podziwiać możemy rekiny, krokodyle, a także rafę koralową. To świetne miejsce, aby z bliska zobaczyć podwodne życie. Jednym z symboli miasta jest statek Dar Pomorza. Należy on do jednych z ważniejszych zabytków tego typu w całym kraju. Zwiedzając statek, możemy się dowiedzieć, jak wygląda życie oraz praca załogi. Gdańsk to z kolei miejsce, gdzie można spacerować godzinami. Piękne, kolorowe kamieniczki, brukowane uliczki czy rzeka Motława zachęcają do pieszych wycieczek. Wzdłuż Motławy, po obu jej stronach, ciągnie się deptak, na którym znajdują się hotele, restauracje, kawiarnie, puby, sklepy z pamiątkami oraz różne atrakcje. Osobom, które lubią podziwiać miejsce panoramy, polecamy wejść na Koło Widokowe AmberSky, z którego roztacza się przepiękny widok na rzekę i Stare Miasto.

Góra Kalwaria

Zastanawiając się, gdzie można jechać na weekend w Polsce, warto wybrać się także do mniejszych miejscowości. Jedną z nich jest Góra Kalwaria, położona niedaleko Warszawy. Jednym z najciekawszych miejsc jest ratusz, utrzymany w stylu klasycystycznym, którego budowę datuje się na lata 1829 – 1834. Góra Kalwaria będzie też dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które zastanawiają się, gdzie jechać na weekend w Polsce i zwiedzać miejsca sakralne. Jest tu kilka takich budowli, a jedną z nich jest parafialny Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ta barokowa świątynia skrywa w sobie bardzo ważny zabytek – woskową Pietę, która stworzona została w XVI wieku. Na tyłach kościoła znajdują się ogrody, w których mieści się kolejne miejsce, a mianowicie kaplica św. Antoniego Padewskiego, wybudowana w XVIII wieku. Jeśli interesują Cię noclegi w Górze Kalwarii, sprawdź jakie hotele oferują pobyt turystom. Po zwiedzeniu tej miejscowości można zobaczyć np. Warszawę, która znajduje się w niedalekiej odległości lub wybrać się w inne strony Polski. 

Polska ma wiele do zaoferowania. Jest mnóstwo miast i miasteczek, które idealnie nadają się na krótki pobyt. Warto odkrywać nasz kraj, ponieważ jest on różnorodny, bogaty w piękne miejsca, liczne zabytki oraz ciekawą historię. W zależności od regionu możemy wybrać takie miejsce, w którym na pewno nie będziemy się nudzić.