Jak zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzka nie musi być koszmarem, trzeba ją tylko dobrze zaplanować. Jeśli mentalnie dobrze się do niej przygotujemy wszystko uda się dobrze zorganizować. Jest kilka sprawdzonych sposobów jak przetrwać ten zwariowany czas.

1. Przeprowadzkę należy rozpocząć miesiąc wcześniej

A najlepiej, gdy tylko zapadnie decyzja o zmianie lokum. Od tego momentu można już wyrzucać niepotrzebne przedmioty i śmieci. Warto zrobić porządek w głębokich szafkach, w których znajdują się przedmioty nieużywane od lat. Są takie rzeczy, których kategorycznie trzeba się pozbyć lub nie chce się ich przewozić. Można także sprzedać rzeczy, które nie są zniszczone, lecz są już niepotrzebne. Trzeba także zarezerwować sobie termin w firmie, która organizuje przeprowadzki – Sosnowiec.

2. Zajmij się drobiazgami

Najgorsze podczas przeprowadzki są małe elementy, dlatego warto przygotować pojemniki, w których można je przechowywać oraz transportować. Pojemniki mogą być szklane, choć lepiej sprawdzą się plastikowe, nadają się do kuchni na przyprawy oraz w łazience na małe kosmetyki lub lakiery. Tak przechowywane drobiazgi łatwiej spakować i przewieźć w nowe miejsce.

3. Na długo przed przeprowadzką kompletuj kartony

Nawet jeśli wydaje się, że karton jest za mały lub za duży i tak warto go zostawić. Podczas pakowania na pewno okaże się, że jest przydatny na drobiazgi, takie jak kable lub duże lekkie rzeczy jak pluszowe misie. Stare gazety i folie także lepiej zacząć zbierać już dużo wcześniej. Na pewno przydadzą się podczas pakowania delikatnych przedmiotów. Firmy organizujące przeprowadzki w Sosnowcu specjalizują się w przewozie kartonów o różnej wielkości. Często posiadają kartony z uchwytem, na którym można powiesić ubrania na wieszakach bez potrzeby ściągania ich i zakładania na wieszaki po przeprowadzce. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie.

4. Karton z pościelą należy porządnie oznaczyć

Niezależnie od tego, ile będzie trwała przeprowadzka koniecznie trzeba odpowiednio oznaczyć karton z pościelą. Jest to najważniejszy karton, ponieważ po ciężkim dniu przenoszenia pakunków miło jest położyć się pod swoją pościelą. Jeśli karton jest dobrze oznaczony łatwo go znaleźć nawet będąc niesamowicie zmęczonym. Nawet jeśli skorzystamy z firmy organizującej przeprowadzki w Sosnowcu to pracy jest bardzo dużo. Najpierw trzeba kartony zapakować, a potem rzeczy układać w nowych miejscach. Przeprowadzki Sosnowiec, mogą znacznie ułatwić pracę dzięki wrzuceniu wszystkich kartonów do jednej dużej ciężarówki.

5. Pakowanie powinno odbywać się po kolei

By zachować porządek, lepiej pakować rzeczy w kolejności, na przykład pokojami. Koniecznie trzeba opisać kartony i zaznaczyć, z jakiego pomieszczenia są w środku rzeczy. Taki sposób pakowania będzie wygodny w późniejszym etapie. Podczas wypakowywania wystarczy zanieść karton w odpowiednie miejsce i tam zając się układaniem rzeczy. Ubrania najlepiej układać tak jakby leżały na półce, dzięki temu można je wyciągnąć z kartonu w nowe miejsce bez ponownego układani każdej rzeczy.