Jaki hosting wybrać ?

Masz świetny pomysł na swoją firmę lub osobistą stronę internetową, ale nie jesteś pewien, jaki rodzaj hostingu będzie dla Ciebie odpowiedni? Jeśli to brzmi tak jak rozmyślasz, to jesteśmy tutaj, aby pomóc!

Czym kierować się podczas wyboru hostingu dla strony www?

Istnieje wiele rzeczy do rozważenia przed wyborem dostawcy usług hostingowych. Przede wszystkim, należy rozważyć, jaki rodzaj planu hostingowego trzeba. Różne firmy oferują różne rodzaje planów, więc ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz przed rozpoczęciem zakupów. Na przykład, niektórzy dostawcy będą oferować nieograniczoną przepustowość i przestrzeń dyskową, ale jeśli to nie jest coś, co Cię interesuje, to nie ma sensu wydawać pieniędzy na to.

Będziesz także chciał dowiedzieć się, czy potrzebujesz dedykowanego serwera lub wspólnego planu hostingowego. Serwer dedykowany jest droższy niż hosting współdzielony, ale daje większą kontrolę nad swoją stroną i jej treścią, jak również szybszy czas reakcji od odwiedzających. Współdzielone plany hostingowe są tańsze i często pochodzą z dodatkowych funkcji, takich jak rejestracja domen i kont email zawarte bez żadnych kosztów.

Ostatnią rzeczą do przemyślenia przy wyborze hosta, jest cena. Niektórzy gospodarze będą pobierać więcej niż inni za podobne usługi, podczas gdy inni mogą nie pobierać dużo w ogóle lub nawet oferują bezpłatnej próby, tak aby potencjalni klienci mogli spróbować przed zakupem.

Hosting VPS – Virtual Private Server

VPS odnosi się do wirtualnego serwera prywatnego i jest idealnym wyborem dla tych, którzy wymagają więcej mocy niż hosting współdzielony, ale nie tak dużo jak serwer dedykowany.

Cena VPS będzie zależeć od ilości wymaganego miejsca i ilości pamięci. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy podejmowaniu decyzji, czy chcesz używać wirtualnych serwerów prywatnych jest to, że zajmują one tylko jeden fizyczny serwer, a jednocześnie oferują wszystkie korzyści z posiadania własnej dedykowanej maszyny.

Oznacza to, że Twoje strony internetowe będą działać szybciej, ponieważ jest mniej użytkowników korzystających z niego w danym czasie, co przekłada się na mniejszą konkurencję o zasoby między użytkownikami.

Serwer w chmurze – to najlepszy hosting dla stron internetowych wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa i dostępności

Hosting w chmurze to rodzaj hostingu internetowego, w którym wielu użytkowników dzieli się jednym serwerem. Cloud hosting pozwala na korzystanie z serwera współdzielonego bez wpływu na wydajność witryny i może zapewnić wiele innych korzyści. Jednak hosting w chmurze często kosztuje więcej niż inne rodzaje hostingu, ponieważ oferuje więcej funkcji i pochodzi z lepszego wsparcia technicznego.

Jeśli szukasz niezawodnego hostingu, hostingi w chmurze są jedną z najlepszych dostępnych opcji. Są świetne w sytuacjach, w których Twoja strona wymaga wysokiego poziomu bezpieczeństwa lub dostępności – są również idealne, jeśli chcesz hostować wiele stron internetowych na jednym koncie (np. sklep e-commerce). Jeśli jednak żadna z tych opcji nie dotyczy Twojej sytuacji, inny typ może być lepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Hosting współdzielony – tani hosting

Jeśli zaczynasz na małą skalę, hosting współdzielony jest prawdopodobnie najtańszą opcją dla Ciebie. Jednak nie jest to świetne rozwiązanie dla stron o dużym natężeniu ruchu lub stron, które potrzebują więcej zasobów niż inni użytkownicy na serwerze. To dlatego, że jak Twoja strona rośnie w popularności i poziom ruchu zwiększa się, nie będzie więcej popytu na serwerze w jednym czasie.

Jeśli każdy ma dostęp do wszystkich jego zasobów jednocześnie – tak jak to robią z hostingiem współdzielonym – może to sprawić, że rzeczy bardzo powolne lub spowodować, że witryna pójdzie w całkowicie w dół.

Podsumowanie

Podsumowując, hosting jest ważnym elementem prowadzenia strony internetowej. Jeśli chcesz, aby Twoja firma odniosła sukces, ważne jest, aby wybrać odpowiedni host. Istnieje wiele rodzajów hostingów internetowych, ale wszystkie one należą do jednej z trzech kategorii: wspólne VPS (Wirtualny Serwer Prywatny) i dedykowane.