Auto do ślubu – własne czy wynajęte

Są takie imprezy, które w teorii ma się tylko raz w życiu. Jedną z takowych jest wesele. Każda młoda para, która szykuje się do tego wyjątkowego dnia, robi co może, aby wszystko zapięte było na ostatni guzik. Dla panny młodej najważniejsza jest oczywiście piękna biała sukienka, dla pana młodego — nie licząc przyszłej żony — dobrze dobrany i dopasowany garnitur. Wygląd zewnętrzny młodej pary bardzo często musi iść w parze z dopasowanym autem, którym zdecydują się pojechać do kościoła, a potem na salę weselną. 

Wynajem samochodu na ślub — plusy i minusy 

Wynajem samochodu na ślub to temat, który wydaje się być prostym, ale przy bliższym poznaniu może przyprawić o ból głowy. Dlaczego? Przede wszystkim, żeby wybrać auto do ślubu, trzeba zapoznać się z setką ofert. Prywatne firmy, takie jak https://alkoholemajer.pl/samochody-do-slubu/auto-na-wesele-opolskie/ wynajmują swoje auta i posiadają w swoich ofertach pojazdy zabytkowe oraz super nowoczesne. Jednym słowem: od wyboru do koloru! I choć od przybytku głowa nie boli, to mając aż tak duży wybór, można dostać nie tylko boleści głowy, ale i oczopląsu. Nic więc dziwnego, że część osób zastanawia się, czy pojazd do ślubu trzeba faktycznie wynajmować, czy nie lepiej jest skorzystać z własnego. 

Zacznijmy od plusów, które naszym zdaniem można przypisać samochodom na wynajem: 

  • Stanem technicznym oraz wizualnym zajmuje się osoba, od której auto wynajęliśmy 
  • Za prowadzenie wynajętego pojazdu odpowiada również wynajęty kierowca 
  • Model wynajętego auta można wybrać z setek dostępnych: nowoczesnych lub zabytkowych
  • Wynajęte auto można doskonale dopasować do klimatu wesela. 

Trochę się tego zebrało, prawda? Ocenę i przydatność powyższych zostawiamy ocenie każdej zainteresowanej tematem osoby. 

Samochód do ślubu – opolskie. Czy warto postawić na swój pojazd? 

Skoro wiemy już, jakie zalety ma wynajęty samochód do ślubu pora na sprawdzenie, jakie plusy ma własny samochód, którym można jechać do ślubu:

  • Niskie koszty
  • Pewność dotycząca jego stanu technicznego.

Przyglądając się dwóm – naszym zdaniem – poważnym plusom własnego auta do ślubu, to najważniejszym wydaje się być rzecz jasna ten, który dotyczy finansów. Własny samochód do ślubu to niewątpliwie szansa na oszczędzenie sporej gotówki, którą można spożytkować na inne wydatki związane z organizacją wesela. 

Wynajem lub własne auto. Czym jechać do ślubu?

 

Ostateczna decyzja i odpowiedź na postawione powyżej pytanie zależy oczywiście tylko i wyłącznie od państwa młodych. Naszym zdaniem warto jednak spojrzeć przychylnym okiem w kierunku samochodów na wynajem. Samochód do ślubu powinien być przede wszystkim czymś, co będzie do końca życia kojarzyć Wam się jako auto, które zawiozło was przed ołtarz a później na wspólną zabawę z resztą gości weselnych. Pojazd do ślubu powinien zatem wzbudzać od samego początku emocje, które będziecie mogli połączyć z wydarzeniami, które są przed wami. Jeśli wybierzecie podróż własnym autem, to ciężko będzie odszukać w nim weselny klimat i nastrój, skoro kilka dni temu jechaliście nim na przykład na zakupy lub odebrać dzieci ze szkoły. Kolejną rzeczą, która przemawia za tym, aby pojazd do ślubu pochodził z wynajmu, jest to, że nie trzeba się nim przejmować, to znaczy skupiać na nim swojej uwagi przed ślubem: sprzątać, tankować i oddać do serwisu w celu wykluczenia ewentualnych usterek. Warto zatem zadbać o odpowiedni klimat już na poziomie samochodu do ślubu.

Jeśli z jakichś powodów wolisz jednak do ślubu udać się swoim własnym autem, mimo – naszym zdaniem – mniejszej ilości plusów przemawiających za tym rozwiązaniem, to oczywiście to też będzie bardzo dobra decyzja! Dlaczego? Samochód do ślubu to rzecz jasna tylko i wyłącznie dodatek. Dodatek ważny, mający wpływ na całokształt imprezy, ale to wciąż tylko dodatek. Najważniejsze, abyście w swoim dniu czuli się nie tylko wyjątkowo, ale również swobodnie. Decydujcie się zatem na takie rozwiązania, które ucieszą Was i dadzą Wam potrzebną pewność siebie i radość, tak ważnych podczas składania sobie wspólnej przysięgi i późniejszej zabawy.