Jak działa oczyszczacz powietrza?

Zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju niestety ciągle przybierają na sile, a smog staje się powoli nieodłączną częścią życia każdego z nas. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza może stanowić niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Warto uświadomić sobie także, że zagrożenie z tym związane nie występuje tylko na zewnątrz, ale i również w naszych domach. Środki chemiczne, których używamy do sprzątania, dym z papierosów oraz tanie, ale popularne odświeżacze powietrza – każde z nich zawiera szkodliwe dla zdrowia oraz toksyczne substancje. Jedną z najgroźniejszych jest formaldehyd. Znajdziemy go w kosmetykach, m.in. dezodorancie, szamponie, lakierze do paznokci oraz tuszu do rzęs. Zdając sobie sprawę z tych wszystkich zagrożeń, które czyhają na nas nawet w naszym azylu, warto zainwestować w profesjonalny oczyszczacz powietrza. Otwieranie okien, codziennie sprzątanie oraz wietrzenie pomieszczeń może bowiem przynieść zupeł nie odwrotny rezultat niż zakładamy. Profesjonalny oczyszczacz powietrza Cirrus zadba o Twoje zdrowie i życie.

Jak działa profesjonalny oczyszczacz powietrza Cirrus?

Profesjonalny oczyszczacz powietrza Cirrus to niezawodna inwestycja na długie lata.

  • Oczyszczacz powietrza to urządzenie filtrujące powietrze w pomieszczeniu. Urządzenie zasysa powietrze do wewnątrz. Tam zachodzi jego filtracja oraz często też jonizacja. Następnie uwalniane jest do pomieszczenia. W zależności od modelu, jaki posiadamy, zasysane powietrze może przechodzić przez klika filtrów. Każdy filtr oczyszcza je bowiem z innego rodzaju zanieczyszczeń. Do czego można zatem porównać działanie oczyszczacza powietrza? Jest to bardzo podobny proces do filtrowania wody. Mechanizm ten jest bowiem bardzo prosty, a zarazem skuteczny.
  • Oczyszczacz może wyłącznie oczyszczać powietrze lub jonizować, oczyszczać i nawilżać. To, jak będzie działało nasze urządzenie, zależy od wybranego modelu. Urządzenie można dostosować do swoich potrzeb – zarówno pod względem dodatkowych funkcji, jak i samego sposobu czyszczenia. Wszystkim osobom, które narażone są na częste choroby poleca się oczyszczacz powietrza z bakteriobójczą lampą UV. W walce z wirusami pomaga także jonizacja. Palaczom papierosów z kolei poleca się zakupienie urządzenia, które wspomogą niwelowanie szkodliwego dla zdrowia dymu papierosowego.

Zasada, na jakiej działa oczyszczacz powietrza jest bardzo prosta. Naprawdę niewiele potrzeba, aby powietrze w domu nabrało zupełnie nowej i świeżej jakości. Warto jednak pamiętać o tym, że jego funkcjonalność zależy także od prawidłowego ustawienia i dobrego dobrania do naszych potrzeb. Pierwszym ważnym krokiem jest dobre ustawienie oczyszczacza – musi mieć on swobodny dostęp do powietrza. Oczyszczacz nie będzie także filtrował zamkniętych pomieszczeń, dlatego podczas zakupu warto wziąć pod uwagę fakt, iż będzie on stał w miejscu widocznym.

Skuteczność profesjonalnego oczyszczacza powietrza Cirrus

Wszystkie oczyszczacze powietrza Cirrus wyposażone są w intuicyjny podczas użycia wyświetlacz. Znajdują się na nim wszystkie potrzebne informacje, np. stopień zanieczyszczenia powietrza w miejscu, w którym się znajdujemy. To, co wyróżnia urządzanie Cirrus na tle innych oczyszczaczy jest niesłychanie precyzyjna możliwość jonizacji powietrza. Wbudowany jonizator powoduje wyeliminowanie jonów o ładunku ujemnym z powietrza, co pozytywnie wpłynie na jego jakość oraz zniweluje negatywne skutki jonów dodatnich. Jest to zjawisko całkowicie naturalne, nieszkodliwe dla zdrowia, a w naturze zachodzi np. bezpośrednio po burzy.
Dzięki połączniu dwóch najlepszych filtrów w jednym urządzeniu, filtra z węglem aktywnym oraz HEPA, urządzenie zapewnia niezwykle wysoką skuteczność w oczyszczaniu powietrza.
Skuteczna filtracja, jonizacja powietrza, pozbywanie się roztoczy oraz pleśni – wszystko to zapewni Ci zdrowie każdego dnia! Zainwestuj w profesjonalny oczyszczacz powietrza Cirrus i przekonaj się, że sterylne i oczyszczone powietrze pozytywnie wpłynie na Twój rytm dobowy oraz codzienne funkcjonowanie organizmu.