Maszyny introligatorskie na indywidualne zamówienie

Masz w planach otwarcie firmy zajmującej się usługami introligatorskimi? Gratulujemy! Musisz jednak zastanowić się nad tym, jakie maszyny powinny zawitać do Twojego zakładu. Od momentu druku papieru do oprawienia książki jest daleka droga. Na co zwracać uwagę przy zakupie sprzętu i jakiego wybrać dostawcę? Na te oraz inne pytania staramy się odpowiedzieć w naszym artykule do lektury, którego zapraszamy.

Jakie maszyny powinny trafić do introligatorni?

Oczywiście świetnie, jeżeli masz doświadczenie w pracy w takim zakładzie, bądź masz możliwość otrzymania kilku rad od osób pracujących latami w tym zawodzie bądź takich, które same prowadzą takie przedsiębiorstwo. Niestety, nie każdy ma taką możliwość i dlatego staramy się przyjść z pomocą i w paru słowach opisać maszyny, bez których nie może się obyć żaden zakład introligatorski.

1. Laminatory

Bez laminatorów nie obejdzie się żadne przedsiębiorstwo, które chce działać na rynku introligatorskim. Dzięki ich działaniu wydrukowane materiały są odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwymi zewnętrznymi czynnikami, a tym samym wzmacnia się ich wytrzymałość, a klienci będą mogli korzystać z nich przez długi czas. Wilgoć, brud to tylko jedne z wrogów druku, których działanie zostanie ograniczone dzięki laminatorowi.
Produktami, które zazwyczaj podlegają laminacji są dyplomy, ulotki czy dokumenty, które mają być chronione przed czynnikami jak brud czy wilgoć. Istnieją 2 metody laminowania: na ciepło oraz na zimno. Rodzaj czynności jest uzależniony od tego, jaki format papieru jest stosowany.

2. Krajalnice i nożyce

Krajalnica jest absolutnym must have w zakładzie introligatorskim. Dzięki niej oraz nożycom będziesz mógł kroić i ciąć materiały. Korzystanie z niej daje możliwości cięcia zarówno tektury falistej i litej. Działanie nożyc polega na cięciu m.in. tkanin, papieru, kartonu za pomocą dźwigni, która jest zamontowana na stabilnym blacie trzymającym się na stojaku.

3. Zaciskarka uniwersalna

Dzięki zaciskarce uniwersalnej będziesz mógł wykonać różne prace w swoim zakładzie jak m.in. wycinanie czy obcinanie rogów np. wizytówek. Jej działanie również jest przydatne przy produkcji zeszytów czy kalendarzy sprawiając, że produkty będą odpowiednio ściśnięte i zarazem wytrzymałe

4. Automatyczne linie do produkcji okładek

Posiadając w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji okładek, będziesz mógł kleić i laminować oklejkę na tekturze. Dzięki tej maszynie będziesz mógł stworzyć takie produkty jak foldery, wzorniki, segregatorów, puzzli czy gier planszowych. Jej działanie pozwala na stworzenie formatów od min. 15 x 18 cm aż do formatu 80 x 120 cm.

5. Niciarki

Niciarki służą do zszywania książek za pomocą nici. Dzięki jej funkcjonowaniu będziesz mógł zszywać wartościowe publikacje naukowe, jak również stare książki, które często są bardzo cenne, lecz nie wytrzymują trudów czasu. Za pomocą niciarki będziesz mógł zszywać książki bez względu na ich format, również w twardych arkuszach.

Jakie wybrać maszyny – nowe czy używane?

Podstawowym czynnikiem, który powinien o tym decydować to środki finansowe. Nie będziemy podawać cen, bo są one uzależnione od producenta bądź w przypadku używanych maszyn, od ich stanu. Jeżeli masz ograniczone środki i nie stać Cię na nowe maszyny, to na sam początek zdecydowanie wystarczą Ci używane maszyny, które znajdziesz w ofercie KAKADO – śląskiej firmy z siedzibą w Będzinie.
Zupełnie inaczej to wygląda w sytuacji, gdy posiadasz duże zasoby pieniędzy i jesteś w stanie zainwestować w pomieszczenie, w którym będziesz mógł bezpiecznie przechowywać maszyny introligatorskie. Wybór należy do Ciebie!

Dlaczego warto zaufać KAKADO?

Przede wszystkim dlatego, że KAKADO to firma z tradycjami, która działa na rynku już od 1990 roku i zaufało jej wiele tysięcy zadowolonych klientów. Poza maszynami introligatorskimi, zarówno nowymi, jak i starymi jest możliwość stworzenia maszyny na indywidualne zamówienie! KAKADO to najwyższa jakość produktów – mamy nadzieję, że do nich dołączysz i będziesz kolejnym zadowolonym klientem!