Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Dobra lokalizacja, lokal spełniający aktualne wymogi prawne, wykwalifikowany personel – to wszystko trzeba wziąć pod uwagę, otwierając nowy salon fryzjerski. Nie zapominaj jednak, że profesjonalny zakład musi być w pełni wyposażony. Jak funkcjonalnie urządzić salon fryzjerski? Jakie wybrać meble fryzjerskie, urządzenia oraz dodatki?

Jak urządzić salon fryzjerski? Meble do recepcji

Recepcja jest centralnym punktem wszystkich salonów fryzjerskich. Wyobraź sobie, że wcielasz się w rolę klienta. Na co zwrócisz uwagę, otwierając drzwi? Na pewno będziesz rozglądać się po wnętrzu. Co ważne, pierwszym pomieszczeniem, z którym powinny mieć do czynienia osoby odwiedzające zakład, to recepcja. Salon fryzjerski należy urządzać tak, aby to miejsce znajdowało się jak najbliżej drzwi. Ten obszar powinien być dobrze wyeksponowany. Wtedy już od wejścia klienci wiedzą, dokąd się udać, np. aby umówić się na spotkanie. To bardzo ważne miejsce w Twoim salonie – z tego względu powinno wyglądać efektownie.

Jak zaaranżować salon fryzjerski? Meble w poczekalni

Każdy salon powinien przede wszystkim mieć na uwadze relaks klientów. W końcu dlatego ludzie przychodzą do nich w wolnych chwilach, aby zadbać o urodę i dobre samopoczucie. W oczekiwaniu na usługę warto zadbać o komfort. Wśród mebli do poczekalni znajdują się nie tylko wygodne krzesła oraz fotele, ale także wieszaki czy stoliki o oryginalnych wzorach.

Co musi znaleźć się wśród mebli fryzjerskich? Profesjonalne fotele

Fotele powinny zostać wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będą służyły przez długie lata. Oprócz dobrego projektu zwróć uwagę na to, czy mają podłokietniki i podnóżki. Oba te elementy pomagają klientkom wygodnie usiąść oraz zrelaksować się w oczekiwaniu na nową fryzurę. Oczywiście ważna jest również możliwość regulacji fotela – bez niej to Twoja praca nie będzie przebiegać wygodnie. Pamiętaj, że indywidualne potrzeby są rzeczywiście zróżnicowane, a komfort w trakcie wykonywania obowiązków utrzymywać się na odpowiednim poziomie.

Szafki do salonu fryzjerskiego

Chcesz zaprowadzić porządek we wnętrzu? Zależy Ci na tym, aby wszystkie sprzęty i kosmetyki miały swoje miejsce? W takim razie zdecydowanie musisz postawić na odpowiednie szafki do salonu fryzjerskiego. Obecnie do zakładu możesz wybrać meble, które świetnie wyglądają, a dodatkowo zaskoczą Cię swoimi możliwościami i funkcjonalnością.

Niezbędne meble do salonu fryzjerskiego – myjki

Wybór wśród profesjonalnych myjek nie stanowi tak prostego zadania, jak się wydaje. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się wykonaniem i designem. Aby móc szybko przefiltrować ofertę, warto spisać te aspekty, które należy wziąć pod uwagę. Wiele zależy od tego, jak dużą powierzchnią dysponujesz w swoim salonie fryzjerskim. Zintegrowane myjki zajmują dużo miejsca i są na stałe umieszczane w określonym miejscu, co oznacza, że nie mogą się ruszać. Z drugiej strony stanowią bardzo wygodne rozwiązanie i wyglądają bardziej prestiżowo niż modele przenośne. Wybór tak naprawdę zależy od Twoich preferencji.